IMO Testleri

IMO Uluslararası Denizcilik Örgütü Testleri

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ve Denizde Yaşam Güvenliği (SOLAS) gereksinimlerine uyum sağlamak için yangına dayanıklılık ve malzeme yanıcılık testleri yapın. Laboratuvarımız Amerikan UAF Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olarak , ürünlerinizin uygulanabilir endüstri gereksinimlerini karşıladığından emin olmak ve sürekli uyum sağlamak için zorunlu kalite kontrol sistemlerinin zorunlu denetimlerini yapmak için sizinle birlikte çalışabilir.

EUROLAB dan IMO test ve sertifikasyon hizmeti almak, test ve belgelendirme hedeflerinizi yerine getirmek için ihtiyaç duyduğunuz uzmanlık ve test olanaklarına erişmenizi sağlar. Büyük ölçekli yangına dayanıklılık testleri, orta veya küçük ölçekli malzeme yanıcılık testleri veya araştırma ve geliştirme amaçlı özel tasarımlı testler yapabiliriz.

Yangına Dayanıklılık Testi

Deniz Endüstrisi için yangına dayanıklılık gerekliliklerine uygun olduğunu gösterin. Hidrokarbon yangın sınıflandırması için standart bir zaman-sıcaklık eğrisi veya yüksek-zaman-sıcaklık eğrisi için bir test arıyorsanız veya pasif yangın korumanın bir jet-yangının çarpmasına karşı direncini kanıtlamak isteyip istemediğinize karar verin. gerekir.

Malzeme Yanıcılığı Testi

Seçilen malzemelerinizin ateşe maruz kaldıklarında nasıl tepki verdiklerini öğrenin. Malzeme yanıcılık testindeki geniş yeteneklerimiz şunları içerir: yanmazlık testi, yanıcılık testi, duman ve toksisite testi ve alev yayılımı ve duman gelişimi testleri.

Özel Tasarım Testleri

Ürününüzün orta ve küçük ölçekli testlerle tam ölçekli bir test durumunda nasıl performans göstereceğini daha iyi anlayın. Eksiksiz yangın testi hizmetleri grubumuzla, araştırma ve geliştirmeye yardımcı olacak özel testler tasarlayabilir veya ürün ya da montajınız için test planları oluşturabiliriz.

Test ekipmanı

 1. Tüp Fırını
 2. Yanal Ateşleme ve Alev Yayma Testi (LIFT) aparatı
 3. Duman odası
 4. FTIR Analizörü
 5. Konik Kalorimetre Cihazı
 6. Oda Köşe Test Tesisi
 7. Jet-Yangın Tesisi
 8. Döşemeli Mobilya Test Cihazları
 9. Yatak Bileşeni Test Cihazı
 10. Dikey Destekli Tekstil ve Film Aparatları
 11. Steiner Tüneli

IMO Test Standardları

 • IMO FTP Kodu Bölüm Part 1, Bölüm Part 2, Bölüm Part 3, Bölüm Part 4, Bölüm Part 5, Bölüm Part 6, Bölüm Part 7, Bölüm Part 8, Bölüm Part 9, Bölüm Part 10, Bölüm Part 11
 • USCG PFM 2-98
 • ISO 5659-2, 5660-1, 5660-2, 9705, 22899-1
 • ASTM E 84
 • EB413

EUROLAB Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) İdaresi tarafından Uluslararası Yangın Test Prosedürlerinin Uygulanması Koduna (IMO 2010 FTP Kodu) uygun olarak test etmek için onaylı bir test laboratuvarı olarak tanınmaktadır. Ayrıca, bu testle direktife uygun olarak Wheelmark ürünlerine de uygulanabilir.

IMO 2010 FTP Kodunun, İdare ve bayrak devletinin yetkili makamı tarafından, Denizde Yaşam Güvenliği Uluslararası Sözleşmesinin (SOLAS) uluslararası yangın güvenliği gerekliliklerine uygun olarak ülkelerindeki gemilere kurulum için ürünler onaylanırken kullanılması amaçlanmıştır. ), 1974, değiştirildiği gibi.

IMO 2010 FTP Kodunu zorunlu kılmak için Uluslararası Denizde Can Güvenliği Sözleşmesi'nin (SOLAS) değiştirilmesi, 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girerek gemilerdeki yangın güvenliği hükümlerini güçlendirdi.

IMO 2010 FTP Kodu, SOLAS bölüm II-2'de belirtilen ürünler için laboratuar testleri, tip onayı ve yangın testi prosedürleri için uluslararası gereksinimleri sağlar.

IMO testlerini laboratuvarımız EUROLAB tarafından karşıyalabilirsiniz.