Yağmur ve Rüzgar Direnci Testleri

Yağmur ve Rüzgar Direnci Testleri

Şiddetli rüzgar ve yağmur koşulları, dünyanın herhangi bir yerinde, çoğu kez küçük bir bildirimle karşılaşılabilir. Aşırı rüzgar ürün ve ekipmanları engelleyebilir, erken aşınma ve korozyona yol açabilir ve etkin kullanımı sınırlayabilir veya tahribata yol açabilir. Ürün veya sistem bileşenlerinizi rüzgara ve yağmura karşı uygun şekilde test etmek hem yasal uyumluluk hem de genel kalite kontrolü için gereklidir.

EUROLAB'da, endüstriyel, sivil ve askeri cihazlar için rüzgar testi yapma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz. Şiddetli yağmur ve rüzgarların etkilerini tahmin etmenizi sağlayan bir test programı tasarlayabiliriz ve genel olarak daha iyi bir ürün geliştirmek için gerekli mühendislik değişikliklerini yapmanızı sağlar.

EUROLAB’da Rüzgar ve Yağmur Direnci Testi

Rüzgarla çalışan yağmur testi, düşen yağmur suyunun çeşitli cihaz ve muhafaza tipleri üzerindeki etkilerini değerlendirir. Burada EUROLAB laboratuvarlarında gerçekleştirdiğimiz rüzgar ve yağmur testleri, diğer faktörlerin yanı sıra, yağmurun etkilerini ve suya dayanıklı muhafazalar üzerindeki nem penetrasyonunu, su giderme sistemlerini (drenaj), radyo iletişimini, optik özelliklerini, radar verimliliğini, yapı malzemelerinin işlevlerini yerine getirmeleri etkiler. Mekanik cihazların ısıl değişimi ve itici yanma oranlarınıda etkiler.

EUROLAB, en şiddetli yağışlı hava koşullarını bile simüle etmek için, çok sayıda rüzgar tahrikli yağmur jeneratörü kullanır, en güçlü olanı ise 90 mil / saat'e kadar yağmur yağan tandem fan armatürüdür. Aynı test ekipmanı, 40 mph (64 kph) sprey ile 15ft x 8ft (4.5mx 2.5m) alanı kolayca kaplayan daha düşük hızlarda geniş kapsama alanlarına olanak tanır. EUROLAB, yağmur spreyini ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir hıza ve volüme indirebilir. Test maddeleri ya fonksiyonel sıcaklıklarında test edilir ya da sızıntıya neden olmak için su spreyi ile 50 ° F (10 ° C) daha yüksek bir sıcaklıkta ısıtılabilir.

Endüstri uygulamaları

  • Savunma : MIL-STD 810 Yöntem 506.4 rüzgar ve yağmur direncine yönelik açık yönergeler ortaya koymaktadır. Düzenleyici uyumluluk gereksinimlerinizi karşılamaktan başka, tüm hava koşullarında güvenilir olacak bir ürün sağladığınızdan emin olmak için uygun testler gereklidir.
  • Havacılık : Sivil uçaklarda suya dayanıklılık ilkeleri RTCA DO-160 Bölüm 10.0'da belirtilmiştir. Ticari uçaklar için uygun yağmur ve rüzgar testinin önemi açıktır - bir uçağın hemen hemen her koşulda uçması gerektiğinde, güvenli ve etkili bir şekilde yapabilmelidir.
  • Telekom: Bilgi altyapımızı işleten cihazların en zor çevresel koşullara dayanabilmeleri gerekir, bunlardan en yaygın olanı şiddetli rüzgar ve yağmurdur.
  • Yapı Malzemeleri: TS EN 15816 İnşa ve yapı sektörüne yönelik, sıva boya ve drenaj ünitelerinin çevresel koşullara uygunluğunu test ederiz.

Nihayetinde, ürün ve elemanlara maruz kalan herhangi bir sistem bileşeni, cihaz veya ürünün rüzgar ve su direncine karşı uygun şekilde test edilmesi gerekir. EUROLAB, tüm çevresel faktörleri dikkate alan ve ürünlerinizi daha da iyileştirmenize yardımcı olabilecek kullanışlı bulgular sağlayan özel bir test ve analiz programı ile mevcut standartlara yada işletme içi metodlar ile laboratuvar hizmetleri sağlayabilir.

EUROLAB, dünyanın en büyük rüzgar testi laboratuvar ağlarından birine sahiptir. Farklı çevre koşullarını çoğaltmak için testlerimizi hassas bir şekilde kalibre etme ve bu streslerin ürününüzü nasıl etkilediğini kesin olarak belirleme yeteneklerine sahibiz. Rüzgar ve yağmur direnci için laboratuvarımız EUROLAB ile çalışabilirsiniz.