Çevresel Şartlara Uygunluk ve Dayanım Testleri

Çevresel Şartlara Uygunluk ve Dayanım Testleri

EUROLAB Laboratuvar özel olarak tasarlanmış iklim kabinleri ve hassas sıcaklık / nem odaları ve veri toplama ekipmanları ile çalışır. Bu yüksek kalite ve güvenilir odalar, dahil olmak üzere çevre döngüsü testi için tamamen programlanabilir

 • Ambalajın Isıl Performansı
 • Ürün Kalitesi ve Güvenilirliği
 • Ürün ömrü
 • İlaç İstikrarı protokolleri
 • Zorla Bozunma Çalışmaları
 • Ürünün Çevresel Şartlara Dayanımı

Termal çevrim testleri, iklim koşullarındaki aşırı etkilerin ilaç ürünlerinin etkinliğine zarar vermemesini sağlamak için ürün ve paket geliştirme için önemlidir; ambalaj, ürünleri sıcaklık ve nemdeki gezintilerden korur; ve ambalajın kendisi, iklim koşullarında (örneğin kuru çöl, tropik, vb.) aşırı termal değişimlerde bozulmaz.

Örneğin; Odalar, ilaç ürünlerinin nakliyesine yönelik olarak tasarladıkları ve tasarladıklarını doğrulamak için özel olarak soğuk zincir paketleme için kullanmaktadır.

Çevresel simülasyon testi nedir? Basitçe söylemek gerekirse, simüle edilmiş test ortamları, gerçek dünya kullanımı için ürünler hazırlamakla ilgilidir. Bu, ürünlerin kullanım ömürleri boyunca mümkün olduğunca erken test deneyimini ve performans verilerini elde ederek başarılır. Simüle edilmiş çevresel testler genellikle, beklenen ortamlara beklenen esnekliklerini belirlemek için test öğeleri için yapay ortamlar yaratmayı içerir.

Çevresel simülasyon testlerinin klasik bir örneği uydular için test bileşenlerini içerir . Uydularda kullanım için tasarlanan bileşenler, 24 saatlik süre boyunca birkaç kez aşırı sıcaklık arasında tekrarlanan değişikliklerle karşılaşır. Bileşenler doğrudan güneş ışığında olduğunda, 120 ° C'ye kadar sıcaklıklara ulaşabilirler. Onlar gölgede olduklarında -100 ° C'ye kadar soğuyabilirler. Yeryüzünde günde yaklaşık 14 kez dönen bir uydu, bu aşırı uçlar arasında ömür boyu 50.000'in üzerinde termal çevrim yaşayacak! Aşırı uçlar arasında bisiklet sürmek, malzeme özelliklerini değiştirmeye ve ekipmanı erken yormaya meyillidir.

Tıbbi cihazlara raf ömrü aralığı vermek için EUROLAB İklimlendirme odalarında hızlandırılmış yaşlanma protokolleri gerçekleştirilir. Çalışmalar aşağıda gösterilmiştir:

 İklimsel Açıklama

Sıcaklık aralığı

Büyük Projeler için İklim Çevre Odaları

30 ° C ila + 60 ° C + 23 ° C ± 1 ° C /% 50 RH ±% 2

Gelişim çalışmaları için Erişim ve Tezgah Üst Odaları

-70 ° C ila + 190 ° C

ICH Soğutmalı Uzun Süreli Depolama

+ 5 ° C ± 3 ° C

ICH Uzun Vadeli / Hızlandırılmış (Soğutmalı

+ 25 ° C ± 2 ° C /% 60 RH ±% 5

ICH Orta (Bölgeler I, II, III ve IVa)

+ 30 ° C ± 2 ° C /% 65 RH ±% 5

ICH Uzun Vade (Bölge IVb)

+ 30 ° C ± 2 ° C /% 75 RH ±% 5

ICH Hızlandırılmış (Bölgeler I-IV)

+ 40 ° C ± 2 ° C /% 75 RH ±% 5

Uzun Dönem (Donmuş)

-20 ° C ± 5 ° C ICH

Kriyojenik Depolama

-70 ° C ila -90 ° C arası

 Ambalaj ve Paketleme Testleri

 • ASTM ve ISTA Dağıtım Testi
 • Eczacılık Paket Testi
 • Tüketici Ürün Testi
 • Raf Ömrü ve Hızlandırılmış Yaşlanma Testi
 • Çevresel iklimlendirme
 • Ambalaj Malzemeleri Testi
 • Paket Bütünlüğü Testi
 • Paket Mukavemeti Testi
 • Paket Etiketleme
 • Çevre testi
 • Zorla Bozulma Çalışması

Endüstriyel Testler

İlaç / İlaç İstikrarı / Soğuk Zincir Paketi

 • Yeni İlaç Ürünlerinin Dağılımını Desteklemek için PDA TR # 53 Kararlılık Testi.
 • PDA TR # 39 Sıcaklık Kontrollü Tıbbi Ürünler için Rehberlik: Sıcaklığa Duyarlı Tıbbi Ürünlerin Kalitesini Ulaşım Ortamı Üzerinden Korumak
 • Yeni Dozaj Formları için ICH Q1C Stabilite Testi
 • Parsel Teslim Sistemi Gönderide Kullanılan Termal Taşıma Ambalajı için ISTA Standardı 20 / 7E Test Standardı
 • ISTA 7D - Taşıma Ambalajı için Sıcaklık Testi

Tıbbi Cihaz Paketi

 • ASTM D 4332 Test Kapları, Paketleri veya Paketleme Bileşenlerinin Koşullandırılması için Standart Uygulama
 • Tıbbi Cihazlar İçin Steril Bariyer Sistemlerin Hızlandırılmış Yaşlanması için ASTM F 1980 Standart Kılavuz
 • ASTM F 2825 Tek Koli Teslimatı için Paketleme Sistemlerinin İklimsel Stresinin Standart Uygulaması
 • ISO 11607 Terminal sterilize tıbbi cihazlar için ambalaj - Bölüm 1: Malzemeler, steril bariyer sistemleri ve paketleme sistemleri için gereksinimler

EUROLAB Laboratuvar, müşterilerin test gereksinimlerini, mevcut test seçeneklerini ve paketleme validasyon projelerini zamanında ve bütçede nasıl yürüteceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Paket Testi hakkında bir sorunuz mu var?

Çevresel Testlerin Faydaları

Çevresel testlerin sözleşme veya yasalarca gerekli olmadığı durumlarda, ürün güvenilirliğinin artırılması ve ürün geliştirmeyle ilişkili risklerin azalmasıyla en büyük faydalar elde edilir. Ama ne pahasına?

Çevresel test söz konusu olduğunda, bazı maliyetler ölçülebilir ve diğerleri olamaz. Ölçülebilen maliyetler, geri çağırmaların toplam maliyetine, garanti taleplerine, üretkenlik kaybına ve kusurlu ürünlerin maruz kaldığı diğer zararlara karşı, çevresel testlerin tahmini maliyetidir. Bunlar mevcut verilerden ölçülebilen değerlerdir. Çevresel testlerin yararları, bir çevresel test programı uygulanmadan önce mevcut olmayan iş dinamiklerine dayanır ve rakiplerin bu konularla ilgili herhangi bir içsel veriyi paylaşma olasılığı düşüktür.

Simüle edilmiş bir ortam test programının finansal açıdan uygun olup olmadığını görmenin en iyi yolu, tahmini test maliyetinin toplam hata maliyetinden kabul edilebilir bir şekilde düşük olup olmadığını görmektir. Simüle edilmiş çevresel testler, üretim ömürleri boyunca göz ardı edilebilir bir risk getirmekte ve genel riski de azaltmaktadır.

Dinamik Test

Dinamik test, öğeleri hızlanma , titreşim , yorulma , şok , düşme gibi durumlara karşı test etmeyi içeren geniş bir kategoridir.vb. Temel fikir, maddelere dayanıp dayanamayacaklarını test etmek için çeşitli fiziksel stres türlerini uygulamaktır. Bir santrifüjün etrafındaki bir kamyonu sallamaktan başka, roket fırlatmalarında, hızlı uçuş manevralarında, çarpışmalarda, basınç değişimlerinde ve daha fazlasında oluşan stresleri simüle edebiliriz. Özel uygulamalar için özel testler bile yapabiliriz. F150 santrifüj testi tipik bir test değildir, ancak testi yarattık, böylece Ford, kamyonunun reklam amaçlı sertliğini gösterebilirdi. Belirli bir test için özel ihtiyaçlarınız varsa, ideal çözümü bulmak için sizinle birlikte çalışabiliriz.

EMC / EMI Testi

Yıllar geçtikçe, elektronik bileşenler elektriksel bozulmalara karşı daha küçük ve daha hassas hale gelmiştir. Bazı elektronik bileşenler türleri diğer radyasyon türlerine de duyarlıdır. Aynı zamanda, elektronik bileşenler daha fazla güvenlik ve kritik görev uygulamalarında kullanılmıştır. Bu nedenle, elektrik ve elektronik mühendislerinin tasarımlarının dayanıklı ve elektromanyetik bozulmalara karşı hataya dayanıklı olmasını sağlamak için özel dikkat göstermeleri gerekmektedir. NTS'de, rutin olarak, beklenen ortamlar için operasyonel standartları karşıladığından emin olmak için elektronik ekipmanı test ediyoruz. Ayrıca, elektronik cihazların birçok türü, gereksiz miktarlarda elektromanyetik radyasyon yaymadıklarından emin olmak için testler gerektirir. Bu durumda, amaç, elektronik ekipmanın diğer yakındaki elektronik ekipmanların çalışmasına müdahale etmesini önlemektir. FCC, DoD ve diğer ajansların hepsi bu tür testler için ilgili standartlara sahiptir.

Malzemeler ve Kimyasal Testler

Bir malzemenin çevreye uygun olup olmadığını görmenin en iyi yolu, verilen uygulamada karşılaşacağı çevre koşullarını abartmak ve malzemenin özelliklerini nasıl değiştirdiğini görmek. Uydu güneş panellerinin test edilmesi durumunda amaç, güneş paneli malzemelerinin tekrarlanan termal döngüye nasıl dayantığını görmekti. Diğer çevresel testler, korozyon veya kimyasal direncin yanı sıra UV'ye maruz kalma reaksiyonlarını ölçebilir. Başka bir malzeme ve kimyasal test kategorisi, tehlikeli maddelerin özelliklerini test etmeyi içerir.. Bir malzemenin tehlikeli olduğundan şüpheleniliyorsa, uygun taşıma önlemlerini uygulamak için özelliklerinin sayısallaştırılması ve onaylanması gerekir. Bilinen tehlikeli maddelerin de sevkiyat için güvenli bir şekilde paketlenmesi gerekir. Gönderi için güvenli olup olmadıklarını belirlemenin tek yolu çevresel test yapmaktır. Bu, paketlerin sıcaklık değişimlerine, düşmelere, darbelere, titreşimlere ve taşıma sırasında kötü bir şey olamayacağından emin olmak için simüle edilmiş irtifa değişikliklerine maruz kalması gerektiği anlamına gelir. NTS, bu tip testleri lityum piller üzerinde rutin olarak gerçekleştirir, böylece nakliye için güvenli sayılırlar.

Diğer Çevresel Test Türleri

Neredeyse her test tipi, ürünün tatmin edici bir performans gösterip göstermeyeceğini belirlemek için çevresel faktörleri manipüle etmeyi içerir. Çevresel testler geniş bir kategoridir. Çevresel simülasyon testleri ısı, basınç, nem , nem, UV ışınlarına maruz kalma, hava koşullarına maruz kalma vb. Değişiklikleri içerebilir ve bu çevresel simülasyonlar, her türlü dinamik ve malzeme testi kombinasyonu ile birlikte gerçekleştirilebilir.